W Polsce nie brakuje pięknych i interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Poznań, stolica Wielkopolski i jedno z najstarszych miast w naszym kraju. Sprawdź, dlaczego warto się tam wybrać!

Wspaniałe zabytki

Do najważniejszych przesłanek przemawiających za wizytą w Poznaniu niewątpliwie należą zabytki. Zaliczają się do nich m.in. liczne kościoły, secesyjne kamienice, pomniki, budowle dawnej Dzielnicy Cesarskiej, XIX-wieczne forty czy Ostrów Tumski, gdzie podziwiać można najstarszą w kraju katedrę stanowiącą miejsce pochówku pierwszych władców Polski. Nie sposób oczywiście nie wspomnieć o poznańskiej starówce z ratuszem będącym perłą architektury renesansowej. Na wieży ratusza znajdują się słynne koziołki. Wiele osób planujących zwiedzanie Poznania jest zainteresowanych pozostawieniem samochodu na parkingu. Poznań Stare Miasto to jedna z lokalizacji obsługiwanych przez firmę Interparking. Miejsce postojowe na nowoczesnym parkingu podziemnym można zaserwować online przed przyjazdem do miasta.

Wyjątkowa kuchnia

Poznań to istny raj dla wielbicieli dobrego jedzenia. Koniecznie trzeba tu spróbować rogali świętomarcińskich, a także wielu innych potraw charakterystycznych dla kuchni Wielkopolski, np. klusek z ziemniaków, szarych kluch, pyz ziemniaczanych z mięsnym farszem, pyz drożdżowych oraz zup (korbolowej, kiszczonki, parzybrody itp.). Lokali gastronomicznych w Poznaniu nie brakuje, każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie.

Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko

Każdy, kto kocha przyrodę, z pewnością nie będzie rozczarowany wizytą w Poznaniu. Przyrodniczo-astronomiczny rezerwat Meteoryt Morasko powstał ponad 40 lat temu, a główną jego atrakcję stanowią kratery – wszystko wskazuje na to, że powstały one wskutek upadku meteorytu ok. 5 tys. lat temu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta

Malta Festiwal Poznań to wydarzenie kulturalne przyciągające do stolicy Wielkopolski mnóstwo osób. Ma ono na celu przede wszystkim prezentację teatrów plenerowych, offowych, nierepertuarowych i eksperymentalnych.

parkingpodziemny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj