Z czym kojarzy Ci się hasło „ceramika”? Jeśli na myśl przychodzą Ci płytki, cegły lub zabytkowe naczynia, powinieneś dowiedzieć się o tym, że zastosowanie tego surowca jest znacznie szersze. Ogrywa on dużą rolę również w motoryzacji i możesz wykorzystać go do regeneracji silnika w swoim samochodzie. Niemożliwe? W takim razie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Regeneracyjny dodatek do oleju

Kierowcy mają do dyspozycji liczne produkty, które usprawniają pracę silnika i wydłużają jego żywotność lub redukują zużycie oleju. Jeśli wybieramy się w długą trasę w niskich temperaturach, warto sięgnąć po uszlachetniacz do paliwa, a kiedy silnik daje oznaki mocnego zużycia do dyspozycji jest uszczelniacz do oleju silnikowego. Na tle takich produktów szczególnie interesująco wygląda ceramiczny dodatek do oleju. Preparat ten opiera swoje działanie na procesie ceramizacji powierzchni. Polega ona na tworzeniu w obrębie silnika dodatkowej nawierzchni ochronnej. Jej zadaniem jest pokrycie wszelkich mikrouszkodzeń w silniku. W dalszej fazie działania ceramiczny dodatek do oleju chroni poszczególne części przed nadmierną degradacją. Podobnie jak inne dodatki do oleju, ceramiczny preparat rozprowadzany jest równomiernie w silniku, ale jego największy przyrost występuje w miejscach najbardziej narażonych na zużycie.

Mniejsze zużycie paliwa i nie tylko

Ceramiczny dodatek do oleju to nie tylko ochrona silnika. Przede wszystkim kierowcy stosujący ten preparat mogą zaobserwować spadek zużycia paliwa. Moc silnika wzrasta, a jego praca jest bardziej dynamiczna i stabilna. Pobieranie oleju silnikowego również zostaje poddane redukcji. Podczas testów preparatu udało się zaobserwować ciekawe zjawisko w postaci blokady ceramiczno-metalowej. Okazało się, że zabezpiecza ona silnik w sytuacji nagłego wycieku oleju. Ceramiczny dodatek chroni silnik, a jego zastosowanie pozwala uniknąć awarii i kosztownych napraw.

Stosuj po wymianie oleju!

W zasadzie jedynym ograniczeniem w stosowaniu tego produktu jest czas. Z uwagi na to, że nie należy zmieniać oleju w chwili, gdy wytwarzana jest ceramiczna ochrona silnika, trzeba zrobić to po wymianie oleju. Co dokładnie trzeba zrobić? Na początek niezbędne jest wstrzyknięcie preparatu do wlewu oleju silnikowego. Potem pozostaje jeszcze 15 minut pracy silnika na jałowym biegu i krótka, spokojna wycieczka samochodowa. Podczas jej trwania należy prowadzić auto w taki sposób, aby obroty silnika utrzymywały się na poziomie poniżej 2700 obrotów na minutę. Trzeba utrzymać takie parametry jazdy na odcinku 200 kilometrów. Po pokonaniu tej odległości ceramiczny dodatek do oleju działa w pełni samoczynnie. Ochrona silnika będzie nam towarzyszyć do momentu przejechania dystansu 70 000 kilometrów. Warto wspomnieć, ze stosowanie produktu jest całkowicie bezpieczne. Nie ma negatywnych skutków dla silnika, a olej zachowuje swoje właściwości smarne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj