W trakcie planowania wycieczki w nieznany obszar warto zaopatrzyć się w odpowiedni jego plan. Dobra mapa zapobiegnie błądzeniu po lokalizacji bez celu a także pozwoli w efektywny sposób zaplanować główne punkty wyprawy. Przyczyni się również do zobaczenia wielu interesujących obiektów w możliwie najdogodniejszym czasie. Warto więc zastanowić się nad tym jaka mapa będzie najbardziej pomocna podczas zwiedzania nowego miejsca.

Mapa tradycyjna vs mapa GPS

Pomimo coraz większej popularności technologicznych rozwiązań opierających swoje działania na aktualnej lokalizacji, nie wyparł on zupełnie tradycyjnych map. Bardzo często wybór standardowej mapy papierowej może okazać się doskonałym rozwiązaniem, szczególnie, gdy ma się ochotę odwiedzić miejsca trudno dostępne i nieturystyczne. Mapa tradycyjna danego obszaru jest łatwo dostępna w lokalnych sklepach turystycznych. Jeśli jednak wybierasz się na przejażdżkę po często uczęszczanych obszarach warto posłużyć się mapą GPS. Jej olbrzymią zaletą jest połączenie nie tylko intrygujących miejsc do zwiedzenia, ale również restauracji, sklepów lub innych punktów wraz z informacją o ich godzinach otwarcia. Takie elementy są rzadkiej aktualizowane na mapach tradycyjnych. Dzięki korzystaniu z mapy GPS można łatwiej zaplanować inne aspekty wycieczki bez obaw o to, że po udaniu się do danego punktu będzie on nieczynny. Ponadto, mapa GPS ma możliwość zapisywania i planowania odległości jakie chce się pokonać, co nie jest tak proste do wykonania w przypadku mapy tradycyjnej.

Dobra mapa, jak ją znaleźć?

Dokonanie wyboru dobrej mapy nie zawsze należy do najprostszych. Podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, należy zastanowić się nad rodzajem obszaru, do którego potrzebuje się mapy. W przypadku zdecydowania się na mapę tradycyjną należy sprawdzić jaką skalą operuje, czy zawiera siatkę szlaków, czas przejścia lub przejazdu pomiędzy danymi odcinkami a także jej czytelność. Dodatkowym aspektem dobrej mapy jest tworzywo, z jakiego została wykonana. Wybór odpowiedniej mapy z pewnością przyczyni się do zwiększenia satysfakcji z wycieczki a także pozwoli ci w efektowny sposób wykorzystać czas tak, aby zobaczyć jak najwięcej interesujących obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj