Sprawność funkcjonowania wielu firm jest w ogromnym stopniu uzależniona od odpowiednio dobranej floty samochodowej. Nie powinno zabraknąć w niej solidnego dostawczaka umożliwiającego wygodny transport towarów.

Ford Transit Connect to kombivan klasy kompaktowej produkowany przez amerykański koncern od 2002 r. Jest autem dostawczym. Wersja osobowa Transita występuje natomiast pod nazwą Tourneo Connect. Druga generacja Transita Connect trafiła do produkcji w 2013 r. Jest to model cieszący się dużą popularnością, o czym świadczy m.in. zdobyty przez niego tytuł Van of the Year 2004.

Transit Connect – jakie wersje?

Począwszy od debiutu w 2002 r. Transit Connect przeszedł kilka modyfikacji. Obecnie dostępny jest jako van, van z podwójną kabiną oraz kombi. Do wyboru jest również krótsza (2662 mm) i dłuższa (3062 mm) wersja nadwozia. Connect w wersji kombi mocno kojarzy się z samochodem osobowym o zwiększonej przestrzeni ładunkowej – największy wariant jest 7-osobowy. Z kolei van z podwójną kabiną jest niemalże taki sam jak model Courier w wersji kombi. Jeśli natomiast chodzi o jednostki napędowe, to można nabyć Transita Connect z jednym z czterech silników: benzynowym 1.0 EcoBoost oraz dieslu 1.5 EcoBlue o mocy 75 KM, 100 KM lub 120 KM.

Transit Connect – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Zdaniem specjalistów z firmy Autoplaza Transit Connect świetnie wypada na tle konkurencji w obszarze funkcjonalności. Wnętrze samochodu można przystosować do konkretnych potrzeb, np. poprzez złożenie siedzenia pasażera z przodu w taki sposób, że jego oparcie utworzy z pozostałą częścią kabiny płaską podłogę. W środku Connecta nie brakuje też licznych schowków pakunkowych wyposażonych w specjalne uchwyty (znajdują się one także w części przeznaczonej dla pasażerów). Szuflada, którą można umieścić pod przednim siedzeniem pasażera, jest w stanie wytrzymać obciążenie do 4,5 kg. Ford nie zapomniał także o rozwiązaniach mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Wspomnieć tu można m.in. o systemie rozpoznawania znaków drogowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj