W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób, na co dzień korzysta z oferty firm kurierskich i innych przewoźników. Paczki szczególnie często nadają także sklepy internetowe. Każdy, kto zajmuje się przygotowywaniem paczek, bez względu na to czy robi to prywatnie czy w ramach działalności biznesowej, powinien dokładać starań by paczkę odpowiednio zabezpieczyć.

Jaki sposób pakowania jest najlepszy?

Nie istnieje jeden uniwersalny sposób pakowania, nadający się do wszystkich paczek. To jak spakujemy przesyłkę zależy od jej rozmiaru, wagi i zawartości. Najmniejsze przesyłki, które wysyłamy na przykład pocztą możemy pakować w koperty bąbelkowe. Występuję one w wielu rozmiarach i kolorach, jednak najbardziej popularne są białe i beżowe. Koperta bąbelkowa to dobry sposób, bo wystarczy ją zakleić i nie ma potrzeby by zawartość zabezpieczać dodatkowo.

Jak pakować przesyłki kurierskie?

Jeśli chcemy wysłać coś małego kurierem, na przykład dokumenty możemy w tym celu wykorzystać koperty tekturowe z taśmą klejącą. Są one wystarczająco mocne by zabezpieczyć drobne przedmioty. Nieco większe przesyłki, których zawartość nie jest podatna na uszkodzenia, na przykład ubrania możemy pakować w foliopaki. Dla pewności najlepiej jest najpierw zawartość okręcić kilka razy folią stretch i dopiero potem włożyć do foliopaka. Dla przesyłek większych i cięższych uniwersalnym opakowanie będzie karton tekturowy. Gdy wkładamy przedmioty do kartonu powinniśmy najpierw solidnie zakleić szeroką taśma jego dno. Jeśli przedmioty podatne są na uszkodzenia warto je owinąć folią bąbelkową. Z kolei, gdy przedmioty nie wypełniają całego pudełka i nie chcemy by przemieszczały się w środku, powinniśmy użyć wypełnień. Na koniec karton solidnie, wielokrotnie zaklejamy. Istnieją także kartony o innym typie zamykania, na przykład w formie pudełek fasonowych i korzystanie z nich jest jeszcze bardziej wygodne. Gdy wysyłamy przedmioty szczególnie cenne i podatne na uszkodzenia, na przykład szklane, powinniśmy wykupić dodatkowe ubezpieczenie i zadbać o umieszczenie na przesyłkach ostrzeżeń.

Każdy, kto wysyła przedmioty z pomocą firm kurierskich powinien starać się je odpowiednio zabezpieczyć, tak by odbiorca mógł otrzymać swoje zamówienie w nienaruszonym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj