Łódź jest interesującym miastem, które warto odwiedzić z wielu powodów. Weekend to idealny czas na spędzenie tu krótkiego urlopu. Wygodnym sposobem poruszania się po mieście i okolicach jest samochód, który można bez problemu wynająć. Jak zrobić to dobrze?

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni

O czym w pierwszej kolejności pamiętać przed przyjazdem do Łodzi? Wynajem aut prowadzony jest tu przez wiele firm. Warto więc zapoznać się z ich ofertą w celu znalezienia odpowiedniego pojazdu. Pierwszym aspektem, na który zwraca uwaga większość klientów, jest cena usługi. Oczywiście to ważna przesłanka, niemniej kluczowe znaczenie mają wygoda i bezpieczeństwo. Koniecznie trzeba sprawdzić tabelę dodatkowych opłat, aby uniknąć przykrych niespodzianek, oraz zweryfikować wysokość kaucji i udziału własnego w szkodzie. Wszystkie kwestie związane z usługą powinny być wyszczególnione w regulaminie wypożyczalni oraz w umowie.

Dopasuj auto do własnych potrzeb

Aby niedrogo zwiedzić w weekend Łódź, wynajem samochodów musi odpowiadać pewnym kryteriom. Do jazdy po mieście wcale nie potrzeba luksusowego pojazdu. Najlepiej wybrać mniejszy model wyposażony w takie udogodnienia jak np. klimatyzacja, systemy bezpieczeństwa czy radio CD lub USB. Jak przypominają przedstawiciele firmy PANEK S.A. posiadającej w Polsce liczne wypożyczalnie, auto bezwzględnie musi mieć ważne OC.

Przed podpisaniem umowy obejrzyj samochód

Przed wyruszeniem w podróż po Łodzi wypożyczalnia aut wymaga dopełnienia formalności. Przed podpisaniem umowy klient powinien dokładnie obejrzeć samochód i zyskać pewność, że jego stan techniczny nie pozostawia żadnych wątpliwości. Pracownikom wypożyczalni trzeba zgłosić wykryte usterki – odpryski, ubytki lakieru, zabrudzenia tapicerki, uszkodzenia szyb etc.

Pamiętaj o przeczytaniu umowy

Lektura umowy to ostatnia czynność, jaką powinien wykonać klient wynajmujący samochód i pragnący zwiedzić Łódź. Wypożyczalnia samochodów proponuje określone warunki najmu, które trzeba znać, aby bezpiecznie i komfortowo korzystać z pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj