Dziś trudno jest wyobrazić sobie wyjazd w dłuższą podróż bez nawigacji. I jest tak nie tylko przy dłuższych wyjazdach. Nawigacja pomaga także przy codziennym ruchu w mieście. Na rynku dostępnych jest wiele modeli nawigacji. Warto zatem wiedzieć czym kierować się przy zakupie GPS.

Aktualne mapy

Dobra nawigacja GPS powinna przede wszystkim zawsze posiadać aktualne mapy. To właśnie od map zależy czy korzystanie z nawigacji podczas podróży będzie efektywne. Dziś śmiało można powiedzieć, że obecne na rynku modele nawigacji GPS posiadają wbudowane aktualne mapy. Dodatkowo mapy często automatycznie są aktualizowane za pomocą internetu. Jednak wybierając konkretny model uwagę zwrócić trzeba na zasięg map. Wszystko zależy od tego, gdzie się podróżuje. Jeśli jeździ się po niemal całej Europie, sprawdzić należy czy nawigacja posiada mapy na wszystkie kraje, po których planuje się podróż.

Obsługa urządzenia

Równie ważna jest obsługa urządzenia. Interfejs użytkownika musi był intuicyjny i łatwy w obsłudze. Dodatkowo samo urządzenie musi działać płynnie. Ważna jest tu zatem odpowiednia ilość pamięci RAM oraz sam procesor. Nie można zapomnieć także o opcjach wyznaczania tras. Dobrej jakości nawigacja GPS powinna umożliwiać użytkownikowi wybór różnych wariantów tras oraz ich planowanie. Na przykład możliwość wyłączenia tras płatnych, takich jak autostrady.

Zdarzenia drogowe

Nowoczesna nawigacja GPS to nie tylko zwykła mapa. Musi informować kierowcę także o różnego rodzaju zdarzeniach na drodze. Mowa tu choćby o korkach czy wypadkach. Przydatne będą także informacje o kontrolach drogowych. Tego typu informacje pozwolą kierowcy na szybką zmianę trasy jeśli będzie taka konieczność i tym samym ominięcie przeszkód na trasie.

Lektor

Podczas zakupu nawigacji GPS zwraca się uwagę na wiele szczegółów. Niestety jednak wiele osób zapomina o kwestii lektora, a to błąd. Warto wybrać taką nawigację, która wbudowane ma różne warianty głosowe. Wszystko po to, aby podczas jazdy włączyć takiego lektora, który nie będzie przeszkadzał podczas jazdy. Często bowiem zdarza się, że kierowcy wyłączają lektora, gdyż głos jest dość irytujący. Przez to muszą zdecydowanie częściej spoglądać na urządzenie odrywając wzrok od trasy.

Mocowanie

Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o mocowaniu nawigacji. Urządzenie musi być stabilnie zamocowane. W innym wypadku może odczepić się podczas jazdy lub korzystanie z urządzenia będzie po prostu niekomfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj