mazury zimą hotel Mikołajki

Mazury wielu osobom kojarzą się z szantami odbywającymi się latem, żaglówkami, rejsami statkiem, a także kąpielami w jeziorach. Jednak na miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu w scenerii urokliwej przyrody, również zimą czeka tu wiele atrakcji. To właśnie na Mazurach miłośnicy zimowego szaleństwa znajdą tu wytchnienie od codziennych obowiązków i wyjadą stąd z mnóstwem pozytywnych wrażeń. Kto chce wrócić z zimowych ferii z uśmiechem na twarzy, niech odwiedzi Mikołajki – najbardziej malowniczą i urokliwą miejscowość Mazur.

Szukając miejsca zapewniającego wypoczynek na Mazurach, należy starannie wybrać obiekt noclegowy. Ważne, aby był zlokalizowany niedaleko atrakcji turystycznych i posiadał liczne udogodnienia. Takim obiektem okazuje się nowoczesny Hotel Mikołajki Mazury dzięki takiej lokalizacji hotelu można zwiedzić w sposób bardzo komfortowy. Hotel ma świetne położenie tuż nad Jeziorem Mikołajskim, ponadto z tej miejscowości łatwo dojechać do innych atrakcji.

Spędzając ferie zimowe w Mikołajkach, trzeba koniecznie zwiedzić tę miejscowość. Towarzyszy jej niesamowity urok o każdej porze roku. Warto odwiedzić Przystań Żeglugi Mazurskiej położoną nad Jeziorem Mikołajskim. To bez wątpienia obowiązkowy punkt na turystycznej mapie również zimową porą. Spacerując po Mikołajkach, można zobaczyć zabytkowy młyn z początku XX w. oraz kamienice i domy z XIX i XX wieku. W centrum miejscowości znajduje się Fontanna z Królem Sielawem – symbolem Mikołajek.

Dla gości spragnionych zimowych sportów czeka tu moc atrakcji. Jedną z nich okazuje się stok narciarski Gołębiewski i znajdujący się tuż przy nim tor saneczkowy. Natomiast Bojery, czyli żeglarstwo lodowe na jeziorach mazurskich zapewnia mnóstwo niesamowitych wrażeń. Z kolei wypożyczalnia quadów zapewnia nowoczesne pojazdy pozwalające na wyprawy po malowniczych szlakach turystycznych. Można wówczas obejrzeć fascynujące pejzaże pokrytych śniegiem lasów i pagórków oraz zamarzniętych jezior.

Atrakcje w okolicy Mikołajskich

Goście spędzający ferie zimowe w Mikołajskich mogą również zwiedzić sąsiednie miejsca. Godne odwiedzenia okazują się okolice Jeziora Śniardwy. Zimowe piesze spacery wokół największego w Polsce jeziora to niezapomniana atrakcja. Również okolice Jeziora Łuknajno zapewniają niesamowite widoki oraz pejzaże warte zobaczenia, między innymi Rezerwat Przyrody Łuknajno z największym skupiskiem łabędzi niemych. Zimową porą przy odrobinie szczęścia także można tu je spotkać.

Spędzając urlop zimą w Mikołajkach, warto skorzystać z okazji i pojechać na wycieczkę do Mrągowa. Tu znajduje się wyciąg narciarski na Górze Czterech Wiatrów. Malownicza trasa zapewnia moc wrażeń podczas zjazdów. Mrągowo to powiatowe miasteczko, po którym warto pospacerować uliczkami i pozwiedzać. Odwiedzając promenadę oraz molo nad jeziorem Czos w Mrągowie, a także Amfiteatr można poczuć prawdziwego ducha Mazur nawet w najmroźniejszy dzień. Natomiast w Muzeum w Mrągowie czynnym przez cały rok znajdują ciekawe ekspozycje prezentujące zbiory przyrodnicze, historyczne i biograficzne tego regionu.

Osoby dysponujące większą ilością czasu mogą pojechać do Olsztyna. Tu znajduje się główny oddział Muzeum Warmii i Mazur z licznym ekspozycjami stałymi oraz czasowymi. Z kolei Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie zawiera eksponaty, pozwalając pasjonatom militariów zgłębić tajniki pojazdów i sprzętu wojskowego. Wypoczywając w Mikołajkach nie można pominąć Giżycka. Tu znajduje się Twierdza Boyen w kształcie gwiazdy. Reasumując, wybierając Hotel Mikołajki Mazury zimową porą można zwiedzić w sposób umożliwiający skorzystanie z wielu atrakcji, jednocześnie wypoczywając bardzo aktywnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj