Urlop nad jeziorem to jeden ze sposobów spędzania wakacji. Już na początku czerwca pojawia się tam mnóstwo ludzi. Część z nich plażuje, inni turyści korzystają z wodnych atrakcji. Nad jeziorem nigdy nie jest nudno. Jeśli ktoś choć raz wyjedzie na wakacje na Mazury, Kaszuby czy inne atrakcyjne miejsce nad jeziorem to z pewnością tam wróci.

Wypoczynek nad jeziorem nigdy nie wyjdzie z mody. Szczególnie dzieci uwielbiają spędzać tak wakacje. Jest to bezpieczne, ciekawe i idealne na letnią porę. Dlatego też biura podróży w swojej ofercie mają nie jeden obóz nad jeziorem. Jest on często dużo lepszą alternatywą niż morze czy też góry, nad akwenami wodnymi jest zdecydowanie więcej atrakcji, mniej wiatru i mniej zmiennej pogody.

Woda w jeziorze jest dużo cieplejsza niż w morzu, a dzieci przecież uwielbiają wodne szaleństwa. Obóz nad jeziorem to naprawdę ciekawa propozycja na spędzenie wakacji. Nad jeziorem nigdy nie ma nudy, nawet gdy pogoda nie dopisuje – nad jeziorem jest co robić. Piesze wycieczki, a do tego przepiękne lasy…. Nad jeziorem można porządnie wypocząć!

Zazwyczaj obóz nad jeziorem biura podróży organizują przeważnie w miejscowościach turystycznych, które oferują mnóstwo atrakcji. Zazwyczaj dzieci na obozie nad jeziorem mogą korzystać z parków linowych, ścieżek rowerowych oraz atrakcji wodnych – waterball, watermat, pływanie na bananie, na kole za motorówką, rejsy stateczkami czy wodną koszykówkę. Obóz nad jeziorem jest naprawdę super.

Największą radość na obozie nad jeziorem zawsze sprawiają kąpiele wodne. Pływanie odbywa się zawsze pod okiem ratowników WOPR. Pierwszą zasadą jest bowiem bezpieczeństwo. Dzieci podczas zajęć wodnych (na przykład na kajakach) zawsze mają na sobie kamizelki asekuracyjne. Rodzice nie mają powodu do obaw.

Bardzo często na obozie nad jeziorem organizowane są zajęcia z windsurfingu lub żeglarstwa. To bardzo modne rodzaje sportów wodnych, które dzieci uwielbiają. Na największych plażach nad jeziorem można korzystać z wodnych placów zabaw, z wyciągów do nart wodnych, rowerków wodnych czy wielkich kuli waterball. Dzieci, które korzystają z tego typu atrakcji naprawdę świetnie się bawią.

W Polsce największą popularnością pod względem wypoczynku nad jeziorami cieszą się Kaszuby, Bory Tucholskie, Pojezierze Drawskie oraz oczywiście Mazury – choć te ostatnie wielu ludziom się już trochę znudziły, bo przez dziesięciolecia były najbardziej popularne. Obóz nad jeziorem organizowany w tych miejscach to świetny pomysł. Te regiony Polski są już same w sobie piękne. Można tam odpocząć na łonie natury, wybrać formę odpoczynku zależnie od preferencji. Dla jednych będzie to zbieranie jagód i grzybów, a dla innych – rajdy rowerowe po lasach czy windsurfing. Ponadto w tym miejscach jest naprawę ciekawie rozwinięta infrastruktura. Są tam różne atrakcje, a Mazury mają ich najwięcej. Na Pojezierzu Drawskim jest nieco spokojniej – nie ma tłumów turystów, woda jest bardzo czysta, można tu oglądać tereny naprawdę nieskażone ludzką działalnością i to jest piękne. Pojezierze Drawskie ma bardzo dużo jezior, w tym wielkie jezioro Drawsko z niezwykle ciekawą linią brzegową, atrakcyjną dla żeglarzy, windsurfingowców czy kajakarzy. Jest tu też trasa spływu rzeką Drawą. Obóz nad jeziorem może tu być strzałem w dziesiątkę, bo nad jeziorem Drawsko infrastruktura sportowa jest całkiem niezła (nurkowanie, windsurfing, kajaki, rowerki wodne, watermat, watarball, żeglarstwo, rejsy łodziami, skimboard i inne).

Wyjazd na obóz nad jeziorem to bardzo dobry pomysł – zarówno dla młodszego dziecka, jak i nastolatka. Niesie on za sobą same korzyści. Dzieci bardzo szybko nawiązują relację z rówieśnikami, uczą się samodzielności i korzystają z uroków plaży, portów jachtyowych, uroczych zatoczek… Warto zapisać swoją pociechę na obóz nad jeziorem. Nie ma co się zastanawiać zbyt długo, bo może nie być już miejsc. Najlepiej dokonać rezerwacji na obóz nad jeziorem już na początku marca. Wtedy jest najwięcej wolnych miejsc.

Nie czekaj, rezerwuj i do zobaczenia nad jeziorami! https://www.kogis.pl/regiony/nad-jeziorem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj