Planując podróż samolotem z Krakowa, trzeba rozważyć kwestię transportu na lotnisko. Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest własny samochód. Pojawia się jednak w tym momencie pytanie: co zrobić z autem na czas wyprawy?

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to bardzo ważny punkt nie tylko na mapie Małopolski, ale i całego kraju. Rosnąca popularność transportu lotniczego przekłada się na zwiększanie liczby miejsc parkingowych przy wspomnianym lotnisku, które w przeciągu kilkunastu najbliższych lat doczeka się modernizacji mającej na celu zwiększenie jego przepustowości. Obecnie przy porcie w Balicach funkcjonuje podziemny parking długoterminowy obsługiwany przez Grupę Interparking i oferujący ok. 450 miejsc postojowych.

Zalety długoterminowych parkingów przy lotniskach

Długoterminowe parkingi przy lotniskach mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić czas, gdyż miejsce postojowe można zarezerwować wcześniej online. Dodatkowym plusem są stawki, jakie proponuje omawiany Balice parking. Cena jest przystępna i nie zawyża budżetu przeznaczonego na podróż, a stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne upusty. Parkingi długoterminowe to również bezpieczeństwo i liczne udogodnienia, takie jak np. transfer pod terminal. Parkingi są strzeżone i monitorowane przez całą dobę, nie ma więc ryzyka, że dostaną się tam niepowołane osoby. Po przylocie do Krakowa wystarczy skontaktować się z obsługą, aby mieć zapewniony transport busem do samochodu. Dla osób podróżujących służbowo nie bez znaczenia jest możliwość uzyskania faktury VAT za usługi parkingowe, dzięki czemu koszty da się zaliczyć na poczet firmowych wydatków.

Parking przy lotnisku – jak wybrać?

Przy wyborze parkingu warto mieć na uwadze jego odległość od lotniska – im jest ona mniejsza, tym lepiej. Istotne są także m.in. opłaty za pozostawienie samochodu, ilość aut transferowych zapewnianych przez zarządcę parkingu czy dodatkowe usługi (ładowanie akumulatora, przechowywanie fotelika dziecięcego itp.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj