Sprawna flota to podstawa działalności większości firm w Polsce. Składają się na nią m.in. samochody dostawcze. Przedsiębiorcy często kupują je na rynku wtórnym. Czy taka inwestycja się opłaca?

Dostawczak z drugiej ręki – aspekty finansowe

O wyborze pomiędzy nowym autem dostawczym a egzemplarzem z rynku wtórnego przeważnie decydują względy finansowe. Pojazdy używane są tańsze. Na ich zakupie można zaoszczędzić, co dla sporego grona osób prowadzących działalność gospodarczą ma niebagatelne znaczenie. Oczywiście zakup nowego dostawczaka wiąże się z licznymi profitami, niemniej każdy przedsiębiorca powinien sam ocenić finansowe możliwości swojej firmy i wybrać optymalne rozwiązanie.

Auto dostawcze z rynku wtórnego – gdzie kupować?

Eksperci z salonu Autoplaza przypominają, aby używane dostawczaki kupować wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców. Świetnym rozwiązaniem jest nabycie takiego pojazdu w salonie, którego oferta w dużej mierze składa się z aut z drugiej ręki. Nabywca może być pewny, że samochód został dokładnie sprawdzony zarówno pod kątem prawnym, jak i technicznym. Ponadto najlepsze salony udzielają gwarancji serwisowej na pojazdy obejmującej różne usterki, które są bezpłatnie naprawiane w rekomendowanych warsztatach. Czas obowiązywania gwarancji oraz warunki jej funkcjonowania poszczególne salon ustalają we własnym zakresie.

Auto dostawcze z rynku wtórnego – jak kupić, żeby nie żałować?

Samochód dostawczy powinien odpowiadać potrzebom danej firmy oraz jej profilowi. Charakter wykonywanej działalności ma w tym kontekście niebagatelne znaczenie. Zawsze należy dokładnie sprawdzać dokumenty pojazdu i znajdujące się w nich informacje dotyczące pochodzenia auta oraz jego historii serwisowej. Przed jazdą próbną trzeba ocenić stan zewnętrzny pojazdu oraz kondycję elementów wyposażenia w środku samochodu. Ford dostawczy lub egzemplarz sygnowany marką innego popularnego producenta to najlepsza opcja, ponieważ w tym przypadku nie będzie problemu z dostępnością części, co z kolei obniży koszty serwisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj