Polacy czasami jeżdżą jak szaleni. Dlatego ograniczenia prędkości są koniecznością. W przeciwnym razie ludzie pozabijaliby się i tyle byłoby z tej całej motoryzacji. Ograniczenia prędkości wprowadzone są odpowiednimi przepisami, czyli wynikają z kodeksu ruchu drogowego. W Polsce w terenie zabudowanym można jechać 50 km na godzinę w godzinach od 5.00 do 23.00, w godzinach od 23.00 do 5.00 ograniczenie prędkości wynosi 60 km na godzinę. W strefach zamieszkania można jechać 20 km na godzinę. Jednak bywają także inne limity i dlatego trzeba bardzo uważnie obserwować znaki, które mówią dokładnie jak można jechać. Limity są bardzo różne, uzależnione są od godziny, liczby pasów ruchu oraz wielu innych czynników.

Oto przykładowe ograniczenia prędkości

W obszarze niezabudowanym na drodze zwykłej wynosi 70 km na godzinę, na drodze dwujezdniowej o dwóch pasach wynosi 80 km na godzinę, na drodze ekspresowej jednojezdniowej ograniczenie wynosi 80 km na godzinę. Takie są ograniczenia i należy się nimi kierować. Niejedna osoba wie, że złamanie przepisów może kosztować bardzo, ale to bardzo drogo. Policjanci za przekroczenie prędkości karzą i to jest bardzo dobre rozwiązanie. Na drogach jednojezdniowych limit prędkości dla samochodu z przyczepą jest określony na 70 km na godzinę. Taką samą prędkość muszą zachować ciężarówki oraz autobusy. Na autostradach mogą jechać z prędkością do 80 km na godzinę. Autobus z ABS, zwalniaczem, mocowaniem bagażu może jeździć z prędkością do 100 km na godzinę po drogach ekspresowych i autostradach. Jest to jak najbardziej typowe ograniczenie.

Odwolania ograniczenia prędkości

Ograniczenie prędkości odwołują inny znak prędkości, znak koniec zakazów, koniec lub początek obszaru zabudowanego, koniec lub początek strefy zamieszkania oraz skrzyżowanie. Jest to jak najbardziej typowe rozwiązanie. Jeśli występuje znak ograniczenia prędkości do 20 km na godzinę to odwołuje go dopiero znak koniec strefy ograniczenia prędkości. Jest to jak najbardziej racjonalne rozwiązanie. Kierowcy muszą jeździć rozważnie, przestrzegać prędkości, aby nie mieć problemów. Jest to konieczność, a nie kaprys, dlatego do takiej konieczności należy się stosować jak najbardziej. Nie wolno lekceważyć przepisów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj